برگزاری وبینار دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا با دو فضانورد آژانس فضایی اروپا

تصاویر lordali0447

از آنجایی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از جشن‌های فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیا لغو شده، ناسا و شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کردند که دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند عکس‌های خود را توسط کپسول فضایی کرو دراگون (Crew Dragon) به فضا ارسال کنند.
بنابراین تعدادی از دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا عکس‌های خود را بارگذاری کرده و این عکس‌ها به یک تصویر موزاییکی کره زمین که از عکس‌های دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر دنیا تشکیل شده است؛ اضافه شد . تصویر پیش از پرواز دراگون در ساعت 11:53 شنبه شب 10 خرداد چاپ و همراه آن به فضا فرستاده شد . این فرصت بسیار خوبی برای دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا بود که فارغ‌التحصیلان خود در سال تحصیلی 98 -99 را به‌شکلی متفاوت جشن بگیرند.
این ماموریت که دمو 2 (Demo2) نام دارد ، باب بنکن (Bob Behnken) و داگ هارلی (Doug Hurley)، فضانوردان ناسا، را توسط کپسول کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کرد. کرو دراگون سوار بر حامل فضایی فالکون ۹ (Falcon 9) از پایگاه فضایی کندی (Kennedy Space Center) در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد . گفتنی است اعزام فضانوردان به فضا از خاک آمریکا پس از حدود ۹ سال که از اتمام برنامه شاتل فضایی (Space Shuttle) می‌گذرد، انجام شد.

نوع خبر: