اخبار و رویدادها

دومین چالش دو هفته ای ماموریت X منتشر شد : چرخ و فلک کیهانی Cosmic Cartwheel))

در شرایط بی وزنی ، فضانوردان عاشق انجام پشتک زدن هستند . در اینجا روی زمین ، پشتک زدن خیلی راحت نیست ، اما مطمئناً سرگرم کننده است! 
برای بهبود هماهنگی و قدرت ، حرکات ژیمناستیکی چرخش به جلو ، چرخش به عقب و چرخ و فلک را انجام دهید . 
از یک فرش تمرینی برای فرود نرم استفاده کنید. تمرین بچرخان و بجنبان را انجام دهید تا در حرکت چرخش به جلو مهارت پیدا کنید و سپس به آرامی حرکت چرخش به عقب و حرکت چرخ و فلک را تمرین کنید تا اعتماد به نفس و قدرت خود را افزایش دهید .
تاریخ خبر 06/17/2020 - 13:48

مرکز فضایی هیوستون آمریکا برگزار می کند : چالش طراحی وعده های غذایی فضانوردان ایستگاه فضایی

 غذا بخش مهمی از زندگی ما است . یک رژیم غذایی مغذی باعث سلامت جسمی ، روحی و عاطفی می شود. یک غذای خوب و متعادل نه تنها برای ما در اینجا در کره زمین ، بلکه برای فضانوردان در فضا نیز مهم است . یک سیستم غذایی کامل باعث ارتقاء سلامت و مقاومت می شود و ما را قادر می سازد تا مشکلاتی را که روزانه با آن روبرو هستیم ، حل کنیم.

تاریخ خبر 06/17/2020 - 13:18

دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا عکس خود را همراه با فضانوردان ناسا به فضا فرستادند

از آنجایی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از جشن‌های فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیا لغو شده، ناسا و شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کردند که دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند عکس‌های خود را توسط کپسول فضایی کرو دراگون (Crew Dragon) به فضا ارسال کنند.

تاریخ خبر 06/17/2020 - 13:13

برگزاری وبینار دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا با دو فضانورد آژانس فضایی اروپا

از آنجایی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از جشن‌های فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیا لغو شده، ناسا و شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کردند که دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند عکس‌های خود را توسط کپسول فضایی کرو دراگون (Crew Dragon) به فضا ارسال کنند.

تاریخ خبر 06/15/2020 - 12:01

شروع ثبت نام دوره آموزشی جستجوی سیارک ها

پروژه بین‌المللی جستجوی سیارک ها ، یک پروژه علمی می‌باشد که زیر نظر سازمان بین المللی جستجوهای نجومی و با همکاری دانشگاه هاردین سیمونز در ایالات متحده و رصدخانه پن استارز در هاوایی برگزار می‌شود.
 
در طول این پروژه داده های لازم که توسط بزرگترین رصدخانه‌های دنیا تهیه شده در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیره و شرکت کنندگان با تحلیل این داده ها در فرآیند کشف یک سیارک جدید سهیم خواهند شد.
 
تاریخ خبر 06/15/2020 - 11:42

دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا ، نام خود را به مریخ فرستادند

با توجه به دعوت سازمان ناسا (NASA) از همه علاقه‌مندان در سرتاسر جهان برای ارسال نام خود به مقصد سیاره سرخ با مریخ‌نورد مارس ۲۰۲۰ (Mars 2020) تعدادی از دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا نسبت به ثبت نام خود و اخذ بلیت ! اقدام نمودند . نام‌های ثبت‌شده روی تراشه‌ای ذخیره می‌شوند که روی بدنه مریخ نورد نصب می‌شود.

تاریخ خبر 06/14/2020 - 17:10

شروع ثبت نام دوره آموزشی عمومی آموزشگاه کاوشگران هوا فضا

ثبت نام دوره آموزشی عمومی ( پایه ) هوا فضای آموزشگاه کاوشگران هوا فضا ، شروع شد . 
دوره عمومی ( پایه ) هوا فضای آموزشگاه کاوشگران هوا فضا همانند سال گذشته از ابتدای تیرماه شروع و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد شد . 
تاریخ خبر 06/13/2020 - 22:28

کسب موفقیت دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا در چالش طراحی اردوگاه ( کمپ ) ماه

تیم Explorers دانش آموزان آموزشگاه کاوشگران هوا فضا متشکل از آقایان آرش زنگی آبادی ( سرگروه ) ، ارشیا رضایی ، پرهام سیستانی نیا ، علی دهقانی ( اعضای تیم ) موفق شدند در چالش طراحی اردوگاه ( کمپ ) ماه سال 2020 ، مقام سوم را کسب کنند .
تاریخ خبر 06/13/2020 - 22:16

برگزاری چالش های دو هفته ای ماموریت X در دوران کرونا

آموزشگاه کاوشگران هوا فضا بعنوان هماهنگ کننده آژانس فضایی اروپا در خصوص ماموریت X در ایران به اطلاع می رساند که با توجه به گسترش ویروس کرونا و چالش هایی که آن برای دانش آموزان ایجاد کرده است ، آژانس فضایی اروپا ، نسبت به باز طراحی ماموریت X یا چالش "مانند یک فضانورد آموزش ببینید" اقدام نموده و هر دو هفته یکبار ، یک چالش جدید را اعلام می نماید . پس وقت آن است که بلند شویم ، جابجا شویم و مانند یک فضانورد آموزش ببینیم! 
تاریخ خبر 06/13/2020 - 20:38

صفحات