معرفی آموزشگاه

فعالیت‌های فضایی یکی از هیجان انگیزترین شاخه‌های علوم بشری است. بسیاری از این فعالیت ‌ها باعث برانگیخته شدن حس کنجکاوی و رشد انسان خواهد شد. ترویج این علوم نه تنها باعث گسترش خلاقیت و ارتقای سطح دانش نسل جوان می‌شود، بلکه با مشارکت بیشتر، امکان گذر از گلوگاه‌ های صنعتی نیز با سهولت بیشتری ممکن خواهد بود.

اما چالش‌های اساسی در این زمینه، ترویج علوم فضایی به زبان ساده و انتخاب درست محیط و شیوه آموزش است. با توجه به ورود قدرتمندانه ایران به عرصه فضانوردی و در جهت کادرسازی و هدایت نسل جوان به سوی فناوری فضایی بجا خواهد بود اگر در کنار درس های رسمی، برنامه ای جهت آشنایی نسل نوجوان و جوان ایران با فناوری فضایی پیش بینی شود این کار می تواند در شناسایی و پرورش افراد مستعد و علاقمند به ما کمک کند و زمینه سوق دادن دانشمندان آینده کشور به طرف فراگیری فناوری فضایی را فراهم نماید.

آموزشگاه آزاد علمی کاوشگران هوا فضا یک موسسه غیر دولتی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش است که با استفاده از تجربه و تخصص مربيان خود ( اساتید رشته های هوافضای دانشگاه ها و پژوهشگاه های معتبر کشور ) سعی دارد تا با استفاده از روش آموزشی STEAM ( روش آموزشی دانش و مهارت ) ، دانش هوافضا را در بین دانش آموزان مقطع دبیرستان فراگیر نماید . واژه STEAMاز سرواژگان عبارت‌های علوم، فناوری، مهندسی ، هنر و ریاضی گرفته شده و در سال‌های اخیر به منظور تقویت روحیه‌ی اشتغال و حرفه‌آموزی و توسعه‌ی کارآفرینی ، در برنامه‌ی درسی تعدادی از نظام‌های آموزشی به ویژه کشورهای صنعتی ، گنجانده شده است.